Kadra U-21 – nadzieja na lepsze jutro?

kadra u21

Kadra Waldemara Fornalika nie dała nam w tym roku zbyt wielu powodów do radości. Nawet najwięksi minimaliści muszą przyznać, że wyprzedzenie w eliminacjach jedynie Mołdawii i San Marino to żaden powód do dumy. Polski kibic chce w końcu być świadkiem sukcesu, nawet tego najmniejszego. Teraźniejszość nam tego sukcesu nie dała, więc jedyne co nam pozostaje to patrzeć z nadzieją w przyszłość. A przyszłość zapowiada się naprawdę ciekawie.

Mamy bardzo obiecującą kadrę U-21, która walczy właśnie o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Czechach. W tym momencie zawodnicy Marcina Dorny są na drugim miejscu w tabeli, punkt za prowadzącą Turcją. Z Turcją nasi piłkarze mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań, więc w przypadku równej liczby punktów to my będziemy wyżej w tabeli. To samo się tyczy spotkań z reprezentacją Szwecji. Trzeba więc przyznać, że szanse na awans są całkiem spore.  W listopadzie kadrę czekają mecze z Maltą i Grecją. Sześć punktów w tych dwóch spotkaniach znacznie przybliży Polaków do awansu. W końcowym rozrachunku ważne będą również wyniki innych spotkań, ale w młodzieżowym futbolu dużo łatwiej o niespodzianki niż u seniorów, więc grunt to samemu nie tracić punktów. Dlatego też Selekcjoner Dorna bierze na pokład wszystko co ma najlepsze. Na razie wysłał powołania do zawodników z lig zagranicznych, ale fakt że wydarł z dorosłej reprezentacji, występującego tam regularnie Piotra Zielińskiego, pokazuje nam że strata punktów nie wchodzi w rachubę. W ciągu kilku najbliższych dni powołania otrzymają pewnie tacy zawodnicy jak Furman, Chrapek, Steblecki czy Kamiński (choć akurat on ma jedno spotkanie zagrać w dorosłej kadrze). Oni w połączeniu z Pawłowskim, Wolskim czy Milikiem tworzą mieszankę iście wybuchową.  Potencjał ci zawodnicy  mają naprawdę spory i mogą nam dostarczyć mnóstwo radości. Nie chce ich idealizować i mówić że za kilka lat będziemy drugą Belgią ( swoją drogą – skąd oni biorą tych chłopaków?), historia futbolu zna już o wiele bardziej spektakularne przypadki zaprzepaszczenia wielkiego talentu, ale w czasie gdy seniorska kadra doprowadza nas na skraj załamania nerwowego, Ci młodzi chłopcy są dla nas, kibiców, jak powiew nadchodzącej wiosny.

Dlatego kibicujmy im z całych sił i trzymajmy za nich kciuki, bo w końcu mamy młodzież która zasługuje na uwagę i może nam dostarczyć masę pozytywnych emocji. Awans na Mistrzostwa Europy, jest realny a już tam można wygrać bilety na Olimpiadę. Każdy chyba by chciał oglądać naszych chłopaków na brazylijskich boiskach (Seniorzy się tam nie pojawią, więc może chociaż młodzieży się uda?).  Pamiętacie jak się skończyła ostatnia wizyta naszych piłkarzy na olimpiadzie? No właśnie… Pomarzyć zawsze można. 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s